Ájurvéda

Ájurvéda je léčebný systém zkoumající zákonitosti života a vnímající člověka v jeho celistvosti, největší důraz klade na prevenci, výborného zdraví dosahuje za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení a užívání bylin. Ájurvéda je 5000 let stará indická medicína těla a mysli, která v sobě zahrnuje stravování, tělesná cvičení, pročišťování organismu, meditace, relaxace, podpůrné prostředky jako například masáže, aromaterapii, ájurvédskou kosmetiku, tak aby tělo, mysl i duch byly v maximálním souladu.

RůžeÁjurvédské masáže a kosmetika

Stále oblíbenější jsou ošetření těla jako třeba ájurvédské masáže, nebo speciálně sestavená ošetření pleti spolu s ájurvédskou kosmetikou, která dokáže znovu nastolit rovnováhu pleti. Ájurvédská kosmetika se vyrábí ruční technikou výroby v ekologické oblasti středních Himalájí podle prastarých léčivých procedur. Při správném používání vhodně zvolených přípravků se organismus navrátí zpět do své přirozené rovnováhy. Přípravky ájurvédské kosmetiky jsou určeny nejen na obličej, ale i tělo a vlasy.

Ájurvéda a kosmetika Aryanveda

Ájurvédskou kosmetiku lze jednoznačně považovat za specifikaci našeho Studia Charme. Všechny služby poskytujeme v našem Studiu v Mariánských Lázních. Dle vašeho typu pleti připravíme produkty a kosmetická ošetření, která budou jedinečná právě pro vaši pleť. Nabízíme ájurvédské kosmetické ošetření pleti kosmetikou Aryanveda. Cílem ošetření je připravit vám krásný zážitek plný uvolnění, načerpání nové energie a dobré nálady. I ta nejcitlivější a nejproblematičtější pleť se prozáří, přináší okamžité zlepšení stavu pleti, intenzivní regeneraci na buněčné úrovni bez chemických látek.  Ájurvédské kosmetické ošetření vyhlazuje vrásky, detoxikuje, zklidňuje, uvolňuje a celkově harmonizuje, skládá se z neustálého nanášení přípravků, které se postupně vmasírovávají do pokožky a spolu s ájurvédskou masáží pleť regenerují a upravují tak, aby fungovala jako zdravá pleť.

Od tradice k současnosti

Základ ženských harmonizačních masáží Mohnedžodáro tvoří ájurvédské principy a poznatky této medicíny. Je velmi krásné , že v době kdy žena zastává mnohdy mužské role se objeví vědomý muž a přinese jí dar v podobě vytvoření masáží právě na podporu ženskosti.

„Ženské masáže Mohendžodáro jsou na míru ušité ženám. Podporují ženské tělo, opečovávají ženskou duši, probouzejí ženské vlastnosti. Jsou vhodné pro každou ženu v jakémkoliv věku. Vycházejí především ze znalostí starodávného ženského omlazovacího rituálu Mohendžodáro. Jsou podepřeny dlouholetou praxí. Mají velkou hloubku a mocné účinky.“ (Ing. Igor Samotný, zakladatel vize Mohendžodáro a tvůrce masáží, více  na  masazemohendzodaro.cz)