Kdo jsem

Radka Šípková
Radka Šípková ve Studiu Charme

Jmenuji se Radka Šípková. V roce 1986 jsem vystudovala Střední zdravotnickou školu – obor dětská sestra. Pracovala jsem v lůžkové i ambulantní části nemocnice a také v soukromé zubní ordinaci. V roce 1994 jsem absolvovala kurz pedikúry a manikúry a při setrvání ve své pracovní pozici v oboru zdravotnictví začala podnikat v oblasti služeb –  nejprve u klientů v soukromí, později ve studiu, poskytujícím služby v oboru pedikúra – manikúra – kadeřnictví, které jsme společně s kamarádkou kadeřnicí otevřely. V roce 2000 jsem se rozhodla naplno věnovat svému podnikání a dále rozšiřovat své znalosti z oblasti pedikúry a manikúry. Když se má společnice odstěhovala z Mariánských Lázní, rozšířila jsem své vzdělání a služby o oblast kosmetiky a místnosti kadeřnictví pronajala.

Změny v osobním životě, práce s reiki, cvičení jógy a Taichi mě přivedlo k poznání, že ke klientovi je třeba přistupovat zcela individuálně a celostně, proto jsem se rozhodla dosavadní prostory studia opustit a kosmetiku, manikúru a pedikúru jsem přesunula do wellness hotelu Continental.

Hotel Sun v Mariánských Lázních
Hotel Sun v Mariánských Lázních

Dalším vzděláváním se v oblasti kosmetiky jsem své dosavadní služby ve studiu rozšířila o práci s ájurvédskou kosmetikou a produkty ájurvédy, které jsou, dle mého názoru, jednou z nejúčinnějších metod, jak zharmonizovat nejen pleť, ale i duši. V roce 2011 jsem ukončila roční studium vzdělávacího projektu Advana, školy dr.Freje v Praze, který je uznávaným odborníkem na ájurvédu u nás.V únoru téhož roku jsem absolvovala základní seminář tantra jógy pro ženy – Mohendžodaro. Mohendžodáro se stalo mou životní cestou. Od roku 2012 vedu docházkové kurzy a workshopy tantra-jógy pro ženy. Od roku 2017 jsem Deví ženských masáží Mohendžodáro a od roku 2018 roku také mentorkou ženských meditací Mohendžodáro.

Po osmileté spolupráci s hotelem Continental jsem v lednu 2016, ze strany pronajímatele z důvodů rozšiřování balneo provozu, obdržela výpověď ze stávajících prostor Studia Charme.

A od června 2016 provozuji své služby v krásném hotelu Sun, který je přímo naproti lázeňské kolonádě.