Jak pečovat o pleť v zimním období

Podle systému Ájurvédy vládne zimnímu období dóša kapha. Její vlastnosti jsou stabilita, chlad, hladkost, je těžká, mastná, hustá a hutná. Pokud se naladíte na svou intuici okamžitě vás napadne že takový by měl být i krém, který použijete v zimě a to zejména při pobytu venku. Pleť je v tomto období více náchylná ke změnám. Rychlé přechody z venkovního prostředí, kde např. momentálně mrzne, nebo padá sníh, do vytopené místnosti a obráceně, pleť svým způsobem atakují a ona reaguje podrážděním, zčervenáním, pálením, svěděním a stává se citlivou. Proto je vhodné dodat jí  právě tuto kvalitu. Použitím  vhodného krému či oleje se vlastně sladíte a aktivně přizpůsobíte přírodnímu cyklu, což vám umožní plout v jeho směru a tím lépe pleť zharmonizovat.

Kosmetika Arynaveda

Aryanveda má několik přípravků, které jsou zejména v tomto období vhodné. Jedná se o omlazující krém, který obsahuje pšeničné klíčky, krém z kdoule, který obsahuje kromě tohoto výtažku i mandlový a olivový olej, také je možné v tomto období použít přímo mandlový olej na obličej a tělo.

Ženy které jsou zvyklé o sebe pečovat teď velmi správně namítnou – a co večer… jak se v tomto období postarat o pleť ve večerních hodinách, kdy už se nechystám nikam jít? Obrátíte-li se opět na svou intuici, pak vás napadne že večer je dobré pleť nechat odpočinout, dodat jí naopak vláhu, eventuálně použit krém na pěstění. Například liftingový krém, nebo liftingová séra spolu s krémy s drahými kovy na omlazení pleti.

Poslouchejte své tělo

Pokud posloucháte své tělo a respektujete vnější prostředí ve kterém žijete, jste v souladu  s rytmy přírody. Harmonizuje to celou vaší bytost a váš život je klidnější, šťastnější, opravdovější a radostnější. Přesně tohle je ájurvéda.

Omlazující krém s pšeničnými klíčky
Omlazující krém s pšeničnými klíčky
Regenerační krém s kdoulí
Regenerační krém s kdoulí
Pleťový a tělový olej - mandlový
Pleťový a tělový olej – mandlový
Liftingový krém platinum nano
Liftingový krém platinum nano
Liftingové sérum diamond
Liftingové sérum diamond

 

 

 

 

 

 

 

Všechny uvedené produkty lze zakoupit v provozovně Studia Charme.