Vítej jaro

Jarní očista pleti s produkty ájurvédské kosmetiky Aryanveda

Paní zima se odebrala spát a my se podle ájurvédy nacházíme v období kdy se střídá vláda tzv.dóš.(konstituční typ člověka) Nahromaděná kapha potřebuje uvolnit, aby se během jara mohla pitta stát určující dóšou pro léto. Rychle sundat kabáty, vzít  si krátké tričko, a vystavit se prvním jarním paprskům. Rychlé změny však tělu úplně nesvědčí, a tak se stane, že zareaguje po svém. Rýma a kašel hlenovitého charakteru, a my si říkáme, co se zas děje. Vlastně je všechno v pořádku. Tak jako na podzim tělo prochází detoxikací a připravuje se na zimu, tak se i na jaře potřebuje zbavit toho, co si v zimě nastřádalo. A pokud k detoxikaci nepřistoupíme vědomě pomocí různých detoxikačních kúr, tělo si poradí samo a to většinou tak, že onemocníme.

Zbavte své tělo toxinů

I pleť pak může začít přebytečné toxiny uvolňovat ven, a nám pokud jí nezajistíme optimální produkt, začne šupinkovatět, póry se ucpávají, a vy si začnete připadat jak osmnáctiletý puberťák. Oproti zimě, kdy volíme krémy s mastnějším základem, je potřeba pleti odlehčit a harmonizovat ji.

Kosmetika Aryanveda

Z produktů Aryanvedy tedy doporučuji hydratační mléko okurka-meloun, při více zanícené pleti aloe gel, eventuálně lokálně zinkový krém, pokud by se začalo objevovat akné. Přes tyto produkty se pak aplikuje detoxikační krém s růží. Důležité  je večer pleť pečlivě vyčistit vhodně zvolenými produkty. Mycí gel, nebo hydrofilní olej, a vždy tonikum, aby se pleť dočistila, hydratovala, a po otevření mycími produkty uvedla do původní podoby. Poté je opět vhodné aplikovat krémy dle typu pleti, eventuálně séra k jejímu pěstění.

Ájurvéda je postavena na prevenci, a proto pokud víte jak zacházet se svou pletí v určitých ročních obdobích, máte na jaře a nejen tehdy  o starost míň.

Tak tedy vítej jaro…!

Hydratační mléko okurka-meloun
Hydratační mléko okurka-meloun
Aloe gel
Aloe gel
Zinkový krém
Zinkový krém
Detoxikační krém s růží
Detoxikační krém s růží

Všechny uvedené produkty lze zakoupit ve Studiu Charme.