Kosmetika, pedikúra, manikúra,masáže

Jak pečovat o pleť v zimě

 
 

JAK PEČOVAT O PLEŤ V ZIMNÍM OBDOBÍ

Podle systému ajurvédy vládne zimnímu období dóša kapha. Její vlastnosti jsou stabilita, chlad, hladkost, je těžká, mastná, hustá a hutná. Pokud se naladíte na svou intuici okamžitě vás napadne že takový by měl být i krém, který použijete v zimě a to zejména při pobytu venku. Pleť je v tomto období více náchylná ke změnám. Rychlé přechody z venkovního prostředí, kde např. monentálně mrzne, nebo padá sníh, do vytopené místosti a obráceně, pleť svým způsobem atakují a ona reaguje pordážděním, zčervenáním, pálením, svěděním a stává se citlivou. Proto je vhodné dodat jí  právě tuto kvalitu. Použitím  vhodného krému či oleje se vlastně sladítě a aktivně přizpůsobíte přírodnímu cyklu, což vám umožní plout v jeho směru a tím lépe pleť zharmonizovat.

Arynavéda

Aryanvéda má několik přípravků, které jsou zejména v tomto období vhodné. Jedná se o omlazující krém, který obsahuje pšeničné klíčky krém s kdoule, který obsahuje kromě tohoto výtažku i mandlový a olivový olej, také je možné v tomto období použít přímo mandlový olej na obličej a tělo.

Ženy které jsou zvyklé o sebe pečovat teď velmi správně namítnou – a co večer… jak se v tomto období postarat o pleť ve večerních hodinách, kdy už se nechystám nikam jít? Obrátíte-li se opět na svou intuici, pak vás napadne že večer je dobré pleť nechat odopčinout, dodat jí naopak vláhu, eventuelně použit krém na pěstění. Například liftingový krém, výživný šafránový se zlatem, nebo liftingová séra spolu s krémy s drahými kovy na omlazení pleti.

Poslouchejte své tělo

Pokud posloucháte své tělo a respektujete vnější prostředí ve kterém žijete, jste v souladu  s rytmy přirody, harmonizuje to celou vaší bytost a váš život je klidnější, šťastnější, opravdovější a radostnější. Přesně tohle je ajurvéda.

 

Radka Šípková © Studio Charme

Vytvořeno službou Webnode