Kosmetika, pedikúra, manikúra,masáže

Léto v plném proudu

 

LÉTO V PLNÉM PROUDU

Podle konceptu ajurvédy je určující dóšou pro období letních měsíců pitta. Trvá zhruba do poloviny září a je složením elementů ohně a vody.

V těchto dnech kdy se vysoké teploty střídají s bouřkami a spíše než chuť na větší fyzickou aktivitu máme potřebu relaxace u vody, jepéče o pleť a kůži o to více důležitá. V dnešní době nám je předkládáno, že je třeba se proti slunci chránit vysokými UV faktory v krémech a vlastně se mu až tak velmi nevystavovat.
Nejsem ten, kdo povede polemiku, nad tím co se děje v kůži, pokud se chemické látky obsažené v krémech potkají se slunečními paprsky. Jen mi to připadá nepřirozené bránit se něčemu, co je pro nás tak důležité tak jako je slunce.
Proto si asi více než v jiných obdobích uvědomuji důležitost jednání tzv. dle zdravého rozumu.

Péče o pleť

Pokud znám svou pleť a vím, co jí prospívá, přirozeně reaguji na vnější podmínky.
Hydratační mléko aloe s medem je ideální pro rehydrataci nejen citlivé pleti ale můžete jej použít i pro celé tělo třeba po slunění. V tomto období není vhodné používat mastnější pleťové krémy přes den, můžete je zvolit na noc jako pěstící. (Omlazující krémkrém z kdoule, nebo liftingový krém).
Kombinací hydratačních mlék a ochranného tónovacího krému zajistíte pleti optimální péči přes den. Přirozeně pod tento krém můžete dát jakýkoli jiný lehčí krém např. k řešení pigmentací, které se na pleti v tomto období také mohou objevit (depigmentační krém), nebo zlatý šafránový krém jako anti-age (k prodeji v provozovně studia Charme) Jejich lehké krémgelové struktury vám též dodají již zmíněnou, tolik potřebnou hydrataci pro toto období. Pleťová tonika růže-levandule, nebo okurkové toniku můžete použit nejen k očištění pleti po odlíčení, ale také jako příjemný osvěžující obličejový sprej.

Aryanvéda

Pokud své pleti chcete dopřát opravdu intenzivní hydrataci, je ve studiu Charme připravena hlubokohydratační ajurvédská kůra s mátou. Toto ošetření pleti obsahuje samozřejmě také masáž a to nejen obličeje a dekoltu, ale také hlavy.
Sortiment firmy Aryanvéda obsahuje také opalovací krémy a mléka po opalování a jsou k dostání v provozovně studia stejně jako skvělý krém se zinkem na přecitlivělou pleť.

Miluji léto a slunce, a krémy firmy Aryanvéda skýtají velmi mnoho variability jak je kombinovat přesně dle vašeho typu pleti či, dle ajurvédy vaší konstituce v souvislosti s aktuálním obdobím v přírodě.

 

Radka Šípková © Studio Charme

Vytvořeno službou Webnode