Kosmetika, pedikúra, manikúra,masáže

Vítej jaro

 

JARNÍ OČISTA PLETI S PRODUKTY STUDIA CHARME

 

Vítej jaro..! Paní zima se odebrala spát a podle ajurvédy se nacházíme v období kdy se střídá vláda dóš. Nahromaděná kapha potřebuje uvolnit, aby se během jara mohla pitta stát určujcí došou pro léto.

Rychle sundat kabáty, vzít  si krátké tričko, a vystavit se prvním jarním paprskům. Rychlé změny však tělu úplně nesvědčí, a tak se stane, že zareaguje po svém. Rýma a kašel hlenovitého charakteru, a my si říkáme, co se zas děje. Vlastně je všechno v pořádku. Tak jako na podzim tělo prochází detoxikací a připravuje se na zimu, tak se i na jaře potřebuje zbavit toho, co si v zimě nastřádalo. A pokud k detoxikaci nepřistoupíme vědomě pomocí různých detoxikačních kúr, tělo si poradí samo, a to většinou tak, že onemocníme.

ZBAVTE SVOU PLEŤ TOXINU

I pleť pak může začít přebytečné toxiny uvolňovat ven, a nám pokud jí nezajistíme optimální produkt, začne šupinkovatět, póry se ucpávají, a vy si začnete připadat jak osmnáctiletý puberťák. Oproti zimě, kdy volíme krémy s mastnějším základem, je potřeba pleti odlehčit a harmonizovat ji. Z produktů Aryanvedy tedy doporučuji hydratační mléko okurka-meloun, při více zanícené pleti aloe gel, eventuelně lokálně zinkový krém, pokud by se začalo objevovat akné. (Hydratační mléko v e-shopu, gel a krém k doptání ve studiu Charme osobně, ev. e-mailem). Přes tyto produkty se pak aplikuje detoxikační krém s růží (skladem v e-shopu). Důležité  je večer pleť pečlivě vyčistit vhodně zvolenými produkty. Mycí gel, nebo hydofilní olej, a vždy tonikum, aby se pleť dočistila, hydratovala, a po otevření mycími produkty uvedla do původní podoby. Poté je opět vhodné aplikovat krémy dle typu pleti, eventuelně séra k jejímu pěstění.
Ajurvéda je postavena na prevenci, a proto pokud víte jak zacházet se svou pletí v určitých ročních obdobích, máte na jaře a nejen tehdy, o starost míň.
Tak tedy vítej jaro…….!

 

 

Radka Šípková © Studio Charme

Vytvořeno službou Webnode