Pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Po většinu dne jsou uzavřeny v neprodyšných botách, potí se a mačkají v těsných dámských střevíčkách. Naše chodidla jsou vystavena každodenní námaze a brání se tím, že pokožka tvrdne, rohovatí a bez nutné péče praská. Vznikají tak nepříjemné, ale i bolestivé otlaky a mozoly. Protože nás nohy poctivě nosí celý život, je důležité jim věnovat patřičnou pozornost. Upravené nohy jsou také nedílnou součástí celkového vzhledu. Zaslouží si alespoň jednou měsíčně navštívit pedikúru, kde jim bude poskytnuta odborná péče. Mnozí však péči o nohy včetně pedikérského ošetření podceňují a dochází tak u nich ke zbytečným defektům kůže a nehtů. Kvalitní péče o nohy v podobě pedikúry neznamená jen zlepšení vzhledu vašich chodidel, ale i jejich zdraví. Návštěva profesionála je velmi příjemná a lze ji považovat za druh relaxace, kdy můžete na chvíli vypnout, věnovat se sami sobě a zapomenout na každodenní starosti.

Proč chodit na pedikúru? Upravené nohy jsou součástí celkového vzhledu. Navíc můžete předejít bolestivým onemocněním nohou, jakými jsou například suchá popraskaná pokožka, zarostlé nehty, kuří oka či otlaky. V mé nabídce je základní pedikúra, kompletní SPA pedikúra a přístrojová pedikúra, která je vhodná především u diabetické kůže. Při základní pedikúře provádím klasické ošetření kůže, nehtů a nehtového okolí, popřípadě odstranění kuřích ok, zarostlých nehtů a dalších potíží. Závěrečný krém aplikuji podle typu pokožky. U SPA pedikúry kromě základní péče přidám peeling a zábal, který vyhlazuje pokožku a příznivě ovlivňuje krevní a lymfatický oběh. V zimním období používám k regeneraci teplý zábal. Díky tomu se z běžné pedikúry stane nevšední lázeňský zážitek, který vaše nohy skutečně ocení. V obou těchto typech pedikúry kombinuji práci se skalpelem a podoligickým přístrojem. V případě pedikúry u klienta s diabetem používám jen podoligický přístroj, tedy takzvanou přístrojovou – medicinální (suchou) pedikúru.

Pravidelné pedikérské ošetření není tedy jen estetická záležitost, ale je důležité pro zdraví kůže, nehtů a nohou celkově. Vašim nohám se dostane té nejlepší péče s kvalitními a osvědčenými přípravky.
 

Základní pedikúra

Klasické ošetření kůže mokrou cestou (lázeň), ostříhání a opilování nehtů, péče o nehtové okolí (popřípadě odstranění kuřích ok). Závěrečný krém aplikuji dle typu pokožky.

 

SPA pedikúra

Kromě základní péče obsahuje peeling a zábal plosek nohou, který vyhlazuje pokožku a příznivě ovlivňuje krevní a lymfatický oběh. Závěrečný krém dle potřeby a typu kůže.

 

Přístrojová – medicinální (suchá) pedikúra

Tento postup péče o nohy se využívá zejména u klientů s cukrovkou nebo klientů, kteří berou léky na ředění krve. Vyžívám ho ale také při potížích se silně poprasanou kůží, u zarostlého nehtu nebo naopak pokud kůže potřebuje jen lehce vyhladit. I u tohoto typu pedikúry je zachována kompletnost a může se vylepšit o SPA péči.

Informace k příspěvku zdravotních pojišťoven na přístrojovou pedikúru pro diabetiky v roce 2024
 
Pacienti s onemocněním diabetes mellitus mohou získat od své zdravotní pojišťovny příspěvek na pedikérské ošetření podologickým přístrojem.
 
Příspěvky zdravotních pojišťoven:
Všeobecná zdravotní pojišťovna (111) přispívá do výše 3 000,- Kč (jedno ošetření max. 500,- Kč) na přístrojovou pedikúru pro dospělé
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205) přispívá do výše 1 000,- Kč pro dospělé a až 2 000,- Kč pro děti (do 18-ti let)
Revírní bratrská pojišťovna (213) přispívá do výše 3 700,- Kč
Oborová zdravotní pojišťovna (207) přispívá až 10 000,- Kč ročně dle speciálních pravidel a výše kreditů (Vitakarta)
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (211) přispívá do výše 500,- Kč dospělým a 1 500,- Kč dětem
 
Podmínky proplacení služby přístrojové pedikúry zjistíte přímo u své zdravotní pojišťovny.
Pokud zde není uvedena vaše zdravotní pojišťovna, informujte se o jejích preventivních programech přímo na internetových stránkách, infolince nebo pobočce této pojišťovny.

 

Lakování nehtů

Barevné lakování nebo francouzská manikúra je doplněk k jakémukoliv typu pedikúry.

 

Gel lak

Je u žen dnes velmi žádaný. Tato technologie výrazně méně poškozuje přírodní nehet oproti nehtové modelaci gelem či akrylem. Nehet se zde nespilovává, pouze se lehce zdrsní, aby gelový lak dokonale přilnul. Gellak se poté vytvrdí v UV lampě a zákaznice odchází za cca 10 – 20 minut s dokonale suchými nehty. Podle toho, jak rychle nehet odrůstá, vydrží gellak zhruba 10 – 14 dní. Pokud jej chcete obnovit nebo sundat, speciální odlakovač rozruší strukturu gellaku a ten se fólií k tomu určenou přirozeně stáhne z nehtu. Nehet se pak ošetří a opět se může nalakovat gellakem nebo klasickým lakem na nehty. Tato metoda je vhodná jak k manikúře, tak k pedikúře a je vyhledávaná především v létě.